Emprenye Elmas Matkap Çeşitleri

Emprenye elmas matkap çeşitleri, özellikle sert zeminlerde daha hızlı ilerleme sağlama ve yapılan manevra sayısını azaltma amacına hizmet etmesi için kullanılırlar. Manevra sayısı azaldığında sondaj süresi kısalır, dolayısıyla da maliyet azalır. Maliyet açısından emprenye elmas matkap çeşitleri tercih edilir hale gelir.

Emprenye Elmas Matkaplarının Çalışma Prensibi

Emprenye elmas matkaplar, metalik matrix içine dağıtılarak, endüstriyel elmaslardan imal edilir. Sondaj sırasında, metal matrix aşınır, yeni elmaslar yüzeye çıkar, böylelikle matkabın kesim gücü sürekli en yüksek düzede durur. Formasyon özelliklerine göre seçilebilecek çok geniş aralıklı matrix sertlikleri mevcuttur. Emprenye elmas matkaplar özellikle orta ve sert formasyonlardakullanılır.

Emprenye elmas matkaplarda maxrix içine gömülen sentetik elmas taneleri, matrix aşındıkça ortaya çıkar hale gelir. Matkaptaki elmaslı kısım iki bölümden oluşmaktadır.

Elmaslı matrix zemini kesme görevini yapar, takviye tabakası ise matrix tabakasını çelik taşıyıcıya bağlamakla görevlidir. Bunun yanında takviye tabakası, iç ve dış çapta bulunan aşınma önleyici malzemeyi taşımakla görevlidir.

Emprenye Elmas Matkapta Öne Çıkanlar

Çeşitli markalarda, çeşitli emprenye elmas matkaplar söz konusudur.

Stage serisi olarak adlandırılan, emprenye elmas maktaplardan beklenen hedef, daha az manevra ile daha çok sondaj yapmaktır.

Emprenye elmas matkaplarda, Stage serisinde 16 mm ve 25 mmmatrix yüksekliğine sahip iki opsiyon bulunmaktadır. Aynı elmaslarla, farklı sertlikte sondaj imkanı sunan stage elmaslar, manevra sayısını düşürerek zaman ve enerji tasarrufu yapılmasını sağlarlar.

Bunula birlikte yüksek delgi kapasitesine sahiptir. Pek çok sondör (sondaj makinesini kullanan kimse) performans konusunda olumlu görüş bildirmiştir.Stage elmaslarda matrixin aşınıp, elmasın ortaya çıkmasını beklemeye gerek yoktur. Emprenye elmas matkap ilk kullanıldığında da delgi yapmak söz konusudur. Bu zaman kaybının sıfıra inmesi demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir