Sondaj Elmas Fiyatları

Sondaj elmas fiyatları, elmasın dünyada en sağlam maden olmasından hareketle sağlamlık ve uzun ömürlülük esasında belirlenir.

Emprenye elmas matkap, emprenyeprotkron, elmas taneli matkap, emprenye çarık elmas, PDC kapalı maktap, emprenye zırh, rock bit, PDC karot matkap her biri ayrı özellikte ve niteliktedir.

Özelliklerine Göre Matkap Fiyat Politikası

Sondaj gereçlerinden, delici fonksiyonda olan matkaplar, çeşitlerine göre ayrı fiyatlara sahiptirler.

En kaliteli sentetik elmas ile yapılan elmas matkaplar, üretim aşamasında infilitrasyon tekniği ile elmasların aşınmaya dayanıklı üretimi sondaj elmas fiyatları belirlemede kriterdir.

Yumuşak ve taneli formasyonlarda kullanılan balık kuyruğu maktapların fiyat aralığı kendi içinde başkadır.

Yine yumuşak ve taneli formasyonlarda kullanılan çok kanatlı matkapların fiyat aralığı başkadır.

Sert kaya formasyonlarında kullanılan çeneli matkaplardan iki, üç ve dört çeneli matkaplar, çene sayısına göre fiyatlandırılır.

Çok sert kaya formasyonlarında kullanılan özel matkaplardan elmas matkap, kanatlı polikristalin elmaslı matkap, dolu yüzlü matkap ki bu matkaplar ısı problemli, derin sondajlarda kullanıldığı için fiyat politikası da kullanıldığı şartlara göre değişkenlik gösterir.

Emprenye elmas matkaplar, hızlı ilerleme ve manevra sayısını düşürme açısından sondaj maliyetini düşürdüğü için tercih edilir matkaplardandır. Fiyatı da bununla orantılı şekilde değişmektedir.

Üretici firmaların sondaj elmas fiyatları konusunda sahip oldukları prensipler de etkilidir. Bununla birlikte üretici firmalar, ihtiyaç dahilinde elmas matkaplara muadil ürünler piyasa etmektedirler; vidye matkaplar, vidye çarıklar, Tungsten CarbitInsertDrag Bit, vidyeportkronlar, vidye zırhlar bunlardandır.

Bunlardan başka, elmas çarıklar, elmas protkronlar, elmas zırhlar da ürün grubu içerisinde yer alır.

Yüksek kalite hammadde kullanılarak mamul edilen sondaj elmas matkaplar makul fiyat politikaları ile müşteriyle buluşmaktadır.

Unutmamak gerekir ki, sondajdan verim alınabilmesi için kullanılan materyallerin uzun ömürlü olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir